wordpress com stats plugin

פרק 13: תקווה

גילי

חייבים להעלות את ספירת הדם באיזה שהוא אופן. כבר יום שישי לפני הצהריים, ואנחנו מטלפנים לנטורופת שאול שדות. הוא מכתיב לנו רשימה של ויטמינים וחומרים, וממליץ על בית מרקחת "נצח ישראל" ברחוב נצח ישראל בתל-אביב. אני נוסע לשם. אני מספר לרוקח את הסיפור שלנו, ושואל אם הוא מכיר מישהו שיכול לעזור. הרוקח, ששמו מוריס אומר שיש לו מישהו. הוא נותן לי מספר טלפון ואומר ששמו משה רוגוזניצקי. "הוא רופא?", אני שואל, ומוריס משיב בשלילה, ומוסיף: "הוא משהו אחר".

אחר הצהריים מטלפן שאול הנטורופת ומציע לנו לקנות עוד כמה תרכובות שאמורות להעלות את ספירות הדם. כבר ארבע אחר הצהריים כמעט, ואני מטלפן אל משה. עונה לי קול עדין, ואני מספר על מצבנו. הוא חוזר על הדברים: "תינוקת שקיבלה כימותרפיה ורוצים לתת לה מנות דם, פיקוח נפש דוחה שבת". הוא רושם את המשקל שלה ועוד נתונים ומתחיל לחשב חישובים. לבסוף הוא מציע חומר שיכול להעלות את ספירות הדם. הוא אומר שמוריס הרוקח יוכל להכין לי את זה. במוצאי שבת, הוא אומר, ישלח לי טופס להסרת אחריות, ועלי לחתום אם ארצה שייעץ לנו. הוא מוסר לי את מספר הטלפון בביתו של מוריס. השבת כבר נכנסה, אבל אני מטלפן. אנחנו קובעים שיחכה לי בבית המרקחת. אמא של מירב ואחיה מגיעים מחיפה. אח של מירב, אילן, מציע להסיע אותי לבית המרקחת.

מוריס מעיין במרשמים של שאול שדות ושל משה. שאול ביקש שירקח נוזל המכיל בין השאר ג'ינסנג וג'ינג'ר. אני מניח שתינוקת שנולדה זה עתה לא תוכל לעכל חומרים חריפים כאלה. אני שואל את מוריס לדעתו, והוא מסכים, אבל מציע להכין בכל זאת. הוא עובד כשעתיים, ומסרב לקבל תשלום. אני חוזר למכונית. אילן לא רגוע, הוא רצה להספיק לישון לפני הבילוי של הערב. "אני יכול להגיד לך משהו?", הוא שואל בדרך חזרה, "בואנה, אתם מה זה לחוצים".

במוצאי שבת משה שולח את הטופס, ובו נכתב כי אנחנו מסירים ממנו כל אחריות שהיא, וכי אנחנו מודעים לעובדה שהוא אינו יועץ, אלא רק מספק מידע, והשימוש במידע הוא באחריותנו הבלעדית. כמו כן, אנחנו מתחייבים לשלם את שכרו לפי שעת ייעוץ. אני חותם על המסמך.

משה אומר לנו לתת את הטיפות לפני השינה, אבל את הוראתו השנייה – להשתדל שהיא תישן בחושך מוחלט – אנחנו לא יכולים לקיים בבית-החולים, עם אורות הניאון הדולקים תמיד. אולי כתוצאה מכך החומר אינו פועל את פעולתו המיוחלת, ואנחנו נאלצים להסכים לכמה עירויי דם. התינוקת שלנו שותה את הטיפות שעליהן המליץ משה, אבל את התרופה שרשם לה שאול שדות היא יורקת או מקיאה. אנחנו מנסים עוד כמה פעמים, ולבסוף מוותרים על התרופה וגם על שירותיו של הד"ר לנטורופתיה.

 

ד"ר לוי אמפטי ככל האפשר, נראה כאילו הוא משתדל לא להעמיס בדיקות וטיפולים מיותרים. אחרי כמה ימים הוא מודיע שהוא יוצא לחופשה ושיחליף אותו רופא אחר, דווקא ד"ר מתן שממנו מנעתי לקחת בדיקת דם מיותרת ביום השביעי לחייה של בתי. ד"ר לוי מבטיח לעמוד בקשר טלפוני. הוא מרגיע אותי ואומר שההחלטות ישארו אך ורק בידיו והמחליף יהיה אחראי לביצוע הבדיקות בלבד.

מירב

לילה אחד אני חולמת על השם חיה. בבוקר אנחנו מטלפנים לרב שיינברגר, שאת שמו מסרה לנו מטפלת ברפואה סינית, והוא ממליץ – בלי שסיפרתי לו על החלום – להוסיף את השם חיה לשמה. זה מספיק לנו. אנחנו משנים את הרישומים מעל מיטתה ומתקנים בהתמדה את האחיות ואת הרופאים, מנחים אותם לקרוא לה גם בשם חיה. חיה. שיחשבו חיובי כשהם נוגעים בה.

ליתר ביטחון אנחנו דואגים שיחליפו את המזוזות בביתנו באילת.

גילי

אני נוסע עם אבא שלי למשרד הפנים. המשרד סגור עדיין, ואני מבקש ממנו שיקח אותי לבית המרקחת שנמצא לא רחוק משם, כדי לקנות מד-חום לאוזן, כי נראה לי שהתינוקת שלנו קצת חמה. אני מתעכב בבית המרקחת, ומשם ממשיך לחנות לאביזרי תינוקות שנמצאת מעבר לכביש. אני רוצה לקנות שמיכת הנקה, כדי שמירב תוכל להיניק בפרטיות מסוימת גם בבית-החולים. אבא שלי נכנס לחנות ואומר שהוא לא מוכן לחכות יותר. אני מבקש שילך, ומטלפן לאמא שלי, שתבוא להסיע אותי, אבל היא נמצאת באמצע משחק ברידג'. אני הולך למשרד הפנים, רושם את בתי במרשם התושבים, ומוסיף לה את השם חיה. אני חוזר משם ברגל לבית ההורים שלי, אל מירב ואל התינוקת שלנו.

להמשך הקריאה אתם מוזמנים לרכוש את הספר…

נושאים: בריאה - הספר | 4 תגובות »

4 תגובות

 1. מאת לילך :

  עוקבת ומנסה להציף את כולכם בענני אהבה ובריאות.
  תמשיכו לעשות את הכי טוב בשביל הילדה שלכם ובשביל עצמכם.
  לילך

 2. מאת מירב :

  מירב וגילי היקרים.
  במקרה הגעתי הבוקר אל סיפורכם העצוב והמכעיס לא פחות. אני מהופנטת ולא יכולה להפסיק לקרוא ולבכות גם יחד. מחר כשאדליק נרות שבת, אתפלל לשלומה של הילדה היקרה הקטנה ואבקש עבורכם שלווה וכחות נפש לעבור את התקופה הקשה כל כך. מזעזע אותי לקרוא לאיזה יחס משפיל זכיתם, דווקא בתקופה קשה כל כך בה הייתם זקוקים לחיבוק חם וכתף תומכת. הלוואי והיתה לי דרך נוספת לעזור לכם מלבד תפילה אותה אשא בליבי להחלמת בתכם היקרה.
  חושבת עליכם ורוצה לשמוע בשורות טובות. מירב.

 3. מאת גילי ומירב :

  שוב תודה לכל המתפללים והמברכים ולכל מי שהציע עזרה. התקופה הזו, שעליה אנחנו כותבים, כבר מזמן מאחורינו. התינוקת שלנו היא כיום ילדה גדולה ובריאה.
  גילי

 4. מאת » ארכיון הבלוג » Against All Odds :

  […] לילך: עוקבת ומנסה להציף את כולכם בענני אהבה ובריאות. תמשיכו לעשות את הכי טוב בשביל הילדה שלכם ובשביל עצמכם. לילך […]

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועשויה לעכב את תגובתך. אם התגובה אינה מופיעה, צריך פשוט להמתין מעט.